Ну, що ж…

Тетяна НЕТРЕБА

Ну що ж, підсумуємо: черговий раз доведено, що суспільна думка та розголос в нашій країні творять дива. Адже завдяки пильності громадянського суспільства сталося небачене: генерала армії Кузьмука звільнено з командування ТРО!

Сімдесятирічний дідо, що блищав кучмівськими орденами на посаді «весільного генерала», тобто позаштатного радника командувача ТРО, нарешті скинутий зі свого позаштатного престолу, залишивши по собі запах фанерних бірок та портянок зимових байкових. Перемога над ТРОшними ретроградами виявилась настільки потужною, що перед спокусою долучитись до неї не втримався лише лінивий – хоча б в коментарях. Але ж не забуваймо про справжніх героїв, що вивели на чисту воду злочинного Кузьмука та його маріонеток в теробороні: певно, першим публічно звернув увагу на це неподобство Сергій Стерненко у власному відеоблозі зранку 7 грудня. Нагадавши аудиторії про чисельні звинувачення та зради екс-міністра оборони, блогер задався логічним питанням:

«От у мене є риторичне питання, в тому числі до вищого військового командування. Ви справді хочете, щоби люди були вмотивовані у війську або йти до війська, коли вони таке бачать? Ви справді вважаєте, що ось оце, отакі кадрові рішення – це нормально і це додасть людям мотивації? На жаль, я знаю відповіді на ці питання, і ці відповіді – вони не про державні інтереси».

 

Але ж не все втрачено, каже блогер Стерненко, та в якості противаги закоснілим територіальним динозаврам цитує «одного українського генерала», який висловився на предмет потреби у проведенні армійської реформи. Цей «один генерал» згадав британську восьму армію Монтгомері у 1942-му році в контексті «відновлення довіри до командування», та й взагалі написав багато розумних речей. Звати цього генерала – Собко Сергій Станіславович, Герой України, бригадний генерал, зараз – посадовець одного з військових органів управління, а у 2022-му році – начштаба Командування Сил ТрО ЗСУ. Молодий, успішний, навчався в американському Форт-Бенінзі, просто взірець сучасного українського генерала і повна протилежність совковим кузьмукам.

Але ж, пане Стерненко, наказ щодо призначення на посаду радника командувача ТРО Кузьмука від 14.10.2022 р. погодив якраз ваш кумир, бригадний генерал Собко.

Це той самий Собко, що був усунений з командування ТРО у січні 2024-го року, «не уточнюючи причин своєї відставки». Втім, причини за нього уточнили обізнані люди: бригадний генерал надто вдало суміщав «заходи оборони столиці» з ресторанами, відвідинами мажорних спортклубів, турами з коханкою (і теперішньою дружиною) до Італії та іншими елементами сучасного генеральського життя, включаючи венеричні захворювання. 


Це той самий Собко, який створив при командуванні ТРО так званий «Картковий будиночок», очолюваний екс-нардепкою від «Самопомочі» Оксаною Сироїд – такий собі «проектний офіс реформ» в півсотні осіб, основним завданням якого, схоже, було обожнювати бригадного генерала та створювати йому позитивний образ, адже інші результати діяльності цієї кишенькової структури відсутні. Кажуть, не останнє слово в «проектних реформах» Собка мав й Кузьмук – принаймні, до його порад Герой України Собко прислухався охоче. Ну а тепер до експертних думок бригадного генерала охоче прислухається блогер Стерненко, бо це ж не якийсь там совковий релікт, а наш, сучасний, український Монтгомері. Не хочете задати йому риторичне питання щодо мотивації та кадрових рішень, Сергію? Можливо, Героя України Собка змусили взяти участь в призначенні злочинного кузьмука радником? Можливо, тут потрібне розслідування? Уявіть цю сенсацію – вивести на чисту воду зрадника, який змусив начальника штаба командування ТРО погодити призначення радником ворога! Чи гостре око блогера бачить лише те, що зручно та вигідно, через інвалідність по зору з дитинства?